KONST / Litografier / Färglitografi 11007071
*
nr 1100 7071
John Christoforou
(1921-2014), Storbritannien
Färglitografi, John Christoforou (1921-2014), komposition, 129/200, motivet: 62x45
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:57:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 23:20:36
1
100 kr
2/4 13:56:46
2
150 kr
3/4 08:49:43
1
300 kr
3/4 17:32:04
3
450 kr
3/4 19:07:17
2
400 kr
3/4 19:07:17
3
450 kr (Budbetjänt)
3/4 19:10:04
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Christoforou
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Läs mer om John Christoforou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john christoforou komposition litografi litografier litografiskt blad storbritannien
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
John Christoforou
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John Christoforou
nr 1100 7071
John Christoforou
(1921-2014), Storbritannien
Färglitografi, John Christoforou (1921-2014), komposition, 129/200, motivet: 62x45
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 23:20:36 | 1 | 100 kr |
2/4 13:56:46 | 2 | 150 kr |
3/4 08:49:43 | 1 | 300 kr |
3/4 17:32:04 | 3 | 450 kr |
3/4 19:07:17 | 2 | 400 kr |
3/4 19:07:17 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
3/4 19:10:04 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Christoforou
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.Läs mer om John Christoforou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john christoforou komposition litografi litografier litografiskt blad storbritannien
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18